Czy w Waszych wspomnieniach z dzieciństwa pojawiają się białe, pulchne istotki mieszkające w lesie? Jeśli odpowiedź brzmi: „tak!” to znaczy, że niedługo będziecie mogli znowu poczuć się jak małe dziecko czekające na kolejny odcinek ulubionej bajki. A może Wasza przygoda z Muminkami zaczęła się inaczej?


Historia Muminków

Przygody tych niezwykłych stworków dzieci śledziły już od 1945 roku, kiedy została wydana pierwsza książka z tymi bohaterami, Małe trolle i duża powódź. Chociaż to zima 1939 była początkiem historii Muminków.

Muminki tak głęboko wtargnęły już w europejską popkulturę, że oczywiste fakty zdają się być pomijane. Często zadawane pytania to: kto napisał Muminki, jak one powstały i z jakiego kraju pochodzą. Śpieszymy z odpowiedziami!

Twórcą jest fińska, pisząca po szwedzku autorka, Tove Jansson. Tove, jako mała dziewczynka była straszona, przez swojego wujka dziwnymi stworami. W jego opowieściach były to kuchenne trolle, które spotka, gdy będzie po kryjomu wyjadać zapasy ze spiżarni. I – choć pewnie ciężko w to uwierzyć – popularne stworki to faktycznie trolle! Jednak wiele tłumaczeń nie skorzystało z tego słowa, nazywając bohaterów po prostu Muminkami, z powodu możliwości budzenia złych skojarzeń.

W świecie Muminków…

Teraz może nam się wydawać zabawnym, że to Muminki były czarnym charakterem w tej opowieści, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że w świecie tych postaci wszystkie dzieci bały się Buki! Przyjaciółmi Muminków zostali Mała Mi i Włóczykij. Nie pojawiali się oni w każdym opowiadaniu, jednak stali się na tyle ikonicznymi postaciami, że teraz są one integralną częścią tego świata, a ich charakter przeniósł się także do naszego codziennego życia. W końcu, kiedy widzimy kogoś podróżującego z plecakiem, w charakterystycznym kapeluszu, mało kto nie pomyśli o Włóczykiju!

Dolina Muminków – nie tylko bajkowa kraina

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że miejsce, gdzie żyją Muminki, czyli Dolina Muminków istnieje naprawdę! Na wyspie Kailo w pobliżu miasteczka Naantali na południowo-zachodnim wybrzeżu Finlandii znajduje się park rozrywki „Świat Muminków”. Wygląda niczym miejsce prosto z bajki! Jeśli więc zwiedzacie Finlandię, koniecznie zajrzyjcie w to miejsce.

Muminki w stylu Creality

Jako jedyna firma w Polsce mamy licencję na organizowanie eventów z Muminkami. To dla nas duży krok w działalności – wydarzenia licencyjne są obwarowane wieloma regulacjami, wszystkie projekty muszą być akceptowane przez właścicieli praw autorskich, a kostiumy są szyte przez jedyną na świecie fabrykę – oczywiście – w Finlandii! Nie możemy się doczekać pierwszych wydarzeń z Muminkami, które przeniosą naszych Klientów w magiczny świat tej bajki. Do wykorzystania mamy mnóstwo rekwizytów, które zamienią wykorzystywaną przestrzeń w las i domek małych istot, a kostiumy przeznaczone dla naszych animatorów wyglądają tak realistycznie, że nie jedna osoba weźmie ich za prawdziwego Muminka!

Jaką korzyść dają eventy z Muminkami?

Poza nostalgicznym powrotem do dzieciństwa znanych bajek, warto wspomnieć, że eventy z Muminkami będą niosły za sobą również walory edukacyjne. Przekażą najmłodszym uniwersalne wartości, takie jak wartość przyjaźni, dobroć, radość z drobnych rzeczy. Przygody nad Jeziorem Muminków, gotowanie z Mamą Muminka, przygotowanie muminkowych przypinek – dzieci będą mogły zatopić się w ten pozytywny świat, chociaż na kilka chwil. Wyjście do centrum handlowego nie będzie dla nich nudnym doświadczeniem.

Czy Muminki to bajka tylko dla dzieci? (Odpowiedź na to pytanie jest prosta i brzmi ona „oczywiście, że nie!”).

Opowiadania Muminków są dla osób w każdym wieku, ponieważ na każdym etapie życia można wynieść z nich coś wartościowego. Niedługo będzie można zobaczyć ekranizację bajki w nowej odsłonie i zachęcamy każdego do obejrzenia kilku odcinków serialu, poruszają one wiele ważnych współcześnie problemów. Niektóre z tych mądrości to cytaty, które warto sobie zapamiętać, ponieważ są aktualne dla osób w każdym wieku.

Podsyłamy Wam również mały zwiastun, który, mamy nadzieję, rozbudzi Waszą nostalgię i zachęci do powrotu w magiczny świat Muminków!

Zapraszamy do współpracy i wspólnego zgłębiania nowego świata Muminków!

https://www.youtube.com/watch?v=B88jtopjtWg&v_id=MTM1ODBVOTEwNVM3OTc5&upls=VVBNLjQxNzY4